EXFO | MPO and MTP® Testing Kit

Get the best price quote: Get Quote
Get an offer to get the latest price information.
Quantity:  

Send a message for up-to-date price information.


Product Code
GP198054
Address information
Turkey /Istanbul (Anadolu) /Atasehir
Short description Inspect and test multifiber connectors quickly and easily with the automated multifiber connector inspection tip and the MPO and MTP® Switch.

Product description

See translation with Google Translate Google Translate

EXFO | MPO and MTP® Testing Kit

Inspect and test multifiber connectors quickly and easily with the automated multifiber connector inspection tip and the MPO and MTP® Switch.

Spec sheet (PDF)

 

Automated multifiber connector inspection tip – FIPT-400-MF

Compatible with EXFO’s MF-ready fiber inspection probe series

Automated and fumble-free: Automatically inspect multifiber connectors without the hassle of manipulating scanning knobs.

Right the first time: No repeats, no missed fibers, no confusion. View and validate all fibers on the first try.

Find dirty connectors—fast: Chances are that at least one of your multifiber connectors is dirty. Inspect quickly and easily using a tool specifically designed for accessing dense panels and minimizing inspection time. No more excuses for blind connections!

Key features

  • Fully automated
  • Interchangeable nozzles for compatibility with MPO, MTP® 1, QODC® 2-12, & OptiTip® 3 MT connectors
  • Just pull the trigger to inspect single- or dual-row fiber connectors (12/24 or 16/32)
  • Slim design and rotation capabilities made for dense/recessed patch panels
  • Individually numbered fibers to avoid confusion
  • Screenless operation enabled by pass/fail LED indicator
  • Automated photo capture rendering
  • ConnectorMax2 mobile application compatible with smart devices
  • Just one probe to inspect multifiber and single-fiber connectors

TK-SWITCH MPO and MTP® Kit

iOLM-based automated MPO and MTP cable characterization solution

Go beyond insertion loss and fully characterize each fiber of MPO- or MTP-connectorized cables with an intelligent and automated test process. Get accurate reflectance measurement, which is essential for 100G+ network migration. Designed for construction and troubleshooting of the data center physical layer, and characterization of singlemode MPO and MTP 12-fiber cables.

Key features

  • Test, in automated sequence, the individual fibers of an MPO- or MTP-connectorized cable, inside or outside the data center or FTTx application
  • Leverage the power of iOLM/OTDR to precisely locate faults and measure connector reflectance
  • Use the same test set for certification and troubleshooting on multifiber and single-fiber links
  • Field-scalable solution

1 MTP is a registered trademark of US Conec Ltd
2 Q-ODC is a registered trademark of HUBER+SUHNER
3 OptiTip is a registered trademark of Corning Cable Systems

Quick Details

Inspect and test multifiber connectors quickly and easily with the automated multifiber connector inspection tip and the MPO and MTP® Switch.

Product Tag :

About Us

See translation with Google Translate Google Translate Fotech; 1989'dan beri bilişim teknolojileri, telekomünikasyon altyapısı ve zayıf akım sistemleri alanında uçtan uca çözümler sunar. Çalışanları, uluslararası alanda kabul görmüş BICSI, PMI, Uptime Institute gibi organizasyonların ve uluslararası üreticilerin ürün/sistem yetkinlik sertifikalarına sahiptir. Süreçleri ISO 9001 kalite standardı ile belgelenmekte, İş Sağlığı ve Güvenliği denetimleri sürekli yapılmaktadır.

Fotech'in ana çözümleri Network Sistemleri ve Entegrasyon, Veri Merkezi, Zayıf Akım Sistemleri, Servis Kalitesi, Senkronizasyon, Test ve Ölçüm Ürün ve Çözümleri'dir. Bu kapsamda detaylı olarak aşağıdaki alanlarda faaliyet göstermektedir:

Network Sistemleri ve Entegrasyon:
- Network Sistemleri: Sistem Odası, DAS Sistemleri, Kablosuz İletişim Sistemleri, Network Güvenliği, LAN/WAN, Network Taşıma Hizmetleri
- Server / Storage / Sanallaştırma: Açık Sistem Server, Server Konsolidasyonu ve Sanallaştırma, Server Yedekleme, Storage Sistemleri, Desktop Sanallaştırma Sistemleri (VDI), Sistem Bakım ve Destek
- IP Tabanlı Ses ve Görüntü Çözümleri: IPTV ve Digital Signage Sistemleri, IP Tabanlı ve Analog Telefon Santralı, Otel Yönetim Sistemleri (PMS) Entegrasyonu, Otel Odası Telefonları, Call Center (Çağrı Merkezi)
- Yapısal Kablolama Sistemleri: Veri Merkezi Kablolama, Ticari Bina Kablolama, Bina Dışı Kablolama

Veri Merkezi:
- Verimlilik Çözümleri: DC Yönetim ve İzleme (DCIM) Yazılımları, Akıllı Kablolama
- Güç Sistemleri: Yedekli/Yedeksiz Güç Altyapısı, UPS (Kesintisiz Güç Kaynağı), Güç Dağıtım Sistemleri, Akıllı PDU Sistemleri
- İklimlendirme Sistemleri: In-Row Cooling Sistemleri, Hassas Kontrollü Klima Sistemleri, Kabinet ve Koridor Kapama Sistemleri
- Güvenlik Çözümleri: Geçiş Kontrol Çözümleri, CCTV Çözümleri, Ortam İzleme (Isı, Nem, Su Baskını), Yangın Algılama ve Söndürme, Sıvı Sızıntısı Algılama ve Alarm
- Altyapı Sistemleri: Aydınlatma Sistemleri, Kabinet, Yapısal Kablolama Sistemleri, Omurga ve Aynalama Kablolamaları, Bakır ve Fiber Optik Kablo Kanalları, Yükseltilmiş Döşeme ve Sismik Koruma, Kablo ve Boru Geçişleri Yalıtımı, Topraklama
- Uptime TIER Sertifikasyonu: Topoloji Tasarımı ve Uygulama Denetimi, Operasyonel Sürdürülebilirlik, Dokümantasyon, Sertifikalandırma, Periyodik Denetleme

Zayıf Akım Sistemleri:
- CCTV: IP ve Analog CCTV Sistemleri, Video Yönetim, Kontrol ve Analiz Sistemleri, Video Depolama Sistemleri
- Geçiş Kontrol: Kartlı / Biyometrik Geçiş Sistemleri, Yönetim, Kontrol, Raporlama ve Kayıt Sistemleri Yazılımları, Intercom Sistemleri
- Ses ve Görüntü (AV) Sistemleri: Toplantı Odaları Multimedya Sistemleri, Tele/Video Konferans Sistemleri, Profesyonel Ses ve Görüntü Sistemleri
- KVM (Keyboard, Video, Mouse): KVM Switch (Secure / Enterprise / IP Enabled), KVM Extender, Tray, Aksesuar
- Kontrol Odaları: Video Wall Sistemleri, Kayıt İzleme Merkezleri, Uzaktan Kontrol ve Müdahale Sistemleri, KVM Sistemleri
- Yangın Algılama ve İhbar Sistemi
- Acil Anons ve Seslendirme

Senkronizasyon:
- Birincil Referans Kaynakları (Primary Reference Sources): GNSS Zayıflıklarının Oluşturduğu Tehditleri Bertaraf Etme, Yeni ITU-T G.8272.1 Standardı, 5071A Cesium Frequency Standardı ile Entegrasyon, Network Devreye Alma ve Yönetimi
- GNSS Çözümleri: Anten Çözümleri, İzleme İstasyonları, Real Time Kinematic / Precise Point Positioning
- PTP / SyncE / NTP Çözümleri: Carrier Grade Senkronizasyon, Kurumsal NTP / PTP Çözümleri, Network Management System (NMS) Raporları
- SSU / SDU Çözümleri: Senkronizasyon Sinyali Filtreleme ile Gürültü Engelleme, Diğer lokal ekipmanların senkronizasyonu için dağıtım, “Holdover Mode”

Servis Kalitesi:
- Fiber Network İzleme ve Yönetimi: Hızlı Problem Tespiti, Önleyici Testler Tanımlama, Düzenli Hata Raporlaması, İş Emirlerinin Oluşturulması, GIS Tabanlı Sistemler ile Entegrasyon
- Carrier Wi-Fi İzleme ve Yönetimi: Merkezi Servis Kalitesi ve Analitiği, Cihaz ve Yönetim Sistemleri Entegrasyonu, QoE İzleme, Test ve Raporlama
- VoLTE QoE Çözümleri: Optimum Servis ve QoE / QoS, Hızlı ve Uygun VoLTE Hizmeti ve İzleme, Tam Network İzlenebilirliği
- Performans İzleme ve Yönetimi: Servis Kalitesi Seviyelerini Gerçek Zamanlı Test, Network Operasyonları Optimizasyonu, Kapasite Planlaması, QoE Analizi ve Sorun Çözümü, Değişim Yönetimi, SLA Yönetimi, Özelleştirilmiş Raporlamalar
- Network ve Servis Topolojisi: Gerçek Zamanlı Network ve Servis Topolojisi, Görünebilirlik, troubleshooting, İş Akışı Veri Sıralama, Otomatik Network Hattı Belirleme ve Aktivite Önceliklendirme, Merkezi Çoklu Değişim Planı Koordinasyonu

Test ve Ölçüm:
- Fiber Optik ve Bakır Kablo Test / Sertifikasyon Cihazları
- Wireless Network Test Cihazları
- Transport ve Datacom Test Cihazları
- Sanal Network Test Çözümleri
- Fiber Ek Cihazları
- Cihaz Kiralama ve/ya Ölçüm Çözümleri

Tüm bu çözümlerimizi, sunduğumuz ayrıcalıklı hizmetlerle destekliyoruz:
- Tamir / Bakım
- Gerçek Kalibrasyon
- Eğitim (BICSI Kredili)
- Bakım Sözleşmeleri (SLA)
- Özel Tasarım Kablo Grupları Üretimi, Savunma Sanayi için Özel Üretim
- Stratejik Dış Kaynak Sağlama

Company Info

Fotech Fiber Optik Teknolojik Hizmetler San. ve Tic. Ltd. Şti.

Main Office
Ataşehir Bulvarı 38. Ada Ata 3/3 Plaza Kat: 5 Daire: 51, 52 Ataşehir 34758 İstanbul Türkiye
Atasehir / Istanbul (Anadolu) / 34758
Turkey
Telephone: +902164564005
Fax: +902164565086

Main Office Istanbul (Anadolu) / Turkey
Company Type Private Company
Company Size 11-50
Date of Establishment 1989
Website http://www.fotech.com.tr/tr/
Business Type Distributor / Wholesaler
OSB
Brands BLACK BOX, EXFO, SUMITOMO ELECTRIC, SKYLANE OPTICS, MICROSEMI, ARTIZA NETWORKS, CTS, TEKRON, CHRONOS, PENTAIR, SCHROFF, TRACETEK, TALLYSMAN, IDEAL NETWORKS, PAN DACOM DIREKT, ELECTRO RENT, JGR, GENERAL PHOTONICS, BRISTOL, ZAFIRO, CISCO, HP, DELL,
Annual Sales Volume 10 - 50 Million
Export Percentage 11%-20%
Company Certificates ISO 9001:2008 QUALITY MANAGEMENT SYSTEM
Place of Production Mimar Sinan Mahallesi YEDPA Ticaret Merkezi H1 Caddesi No: 31,32,33 Atasehir ıstanbul 34779 Turkey
Production Area Size 0 - 1000 m²
Annual Buying Capacity 5 - 10 Million
R&D Personnel 0 - 5 employees
Quality Control Personnel 0 - 5 employees